Yaz sezonu için erken rezervasyon başlıyor

DUYGU ERDOĞAN  – Kasım ayı ile birlikte yerli turist için yeni yaz dönemi erken rezervasyon kampanyaları başlıyor. Bu kapsamda kampanyasını başlatan birinci şirket Jolly oldu. 2023 yılı yaz erken rezervasyon kampanyasını başlattıklarını duyuran Jolly Yönetim Kutulu Başkanı Mete Vardar, yeni sezon için otellerle yapılan kontratlarda yükselişler olduğunu, bu erken rezervasyon devrinde fiyatların evvelki döneme nazaran yüzde 40-45 artışla başladığını söz etti. Vardar, “Bu fiyat artışı enflasyona paralel oluşacak maliyet artışlarıyla dönemde yüzde 60-70’leri bulacak üzere görünüyor. Erken rezervasyon periyodunu fiyat ve yer bulma avantajı olarak da pahalandırmak gerekiyor. O nedenle bu kampanya çok büyük ehemmiyet taşıyor” dedi.

Pandemi süreci ve dünyadaki savaş ortamına rağmen Türkiye’nin 2022’de güzel bir turizm devri geçirdiğini anlatan Vardar, Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023’te hem şirketlerinin, hem de turizm kesiminin gayelerini aşmaya devam edeceğini öngördüklerini lisana getirdi. Jolly Yönetim Kutulu Başkanı Mete Vardar ve Jolly CEO ve Yönetim Kurulu Lider Yardımcısı Mert Vardar, düzenlenen toplantıda yeni kampanyalarını duyururken, kesime yönelik soruları yanıtladı.

Vize sorunu sürüyor

Türk vatandaşlarının seyahat için alması gereken çeşitli vizelerde uzayan mühletler ve ret cevaplarının artışının kıymetli bir sorun olmasa devam ettiğini hatırlatan Mete Vardar, buna kısa müddette tahlil gerektiğini tabir etti. Vardar, “Ülkemize yurt dışından farklı ülke vatandaşları çok rahat gelebiliyorsa, Türk vatandaşları da çok kolay çıkabilmeli. Seyahat özgürlüğü açısından bir sorun haline geldi” diye konuştu. 

‘Kesintisiz iptal hakkı’

35. yaşını dolduran Jolly, ‘2023 Yaz Erken Rezervasyon’ kampanyası kapsamında yüzde 50’ye varan indirimler sunduğunu açıkladı. Jolly CEO’su ve Yönetim Kurulu Lider Yardımcısı Mert Vardar, “2023 bizim için özel bir yıl olacak. Bugün başlangıcını verdiğimiz, yüzde 50’ye varan indirimlerin sunulduğu Yaz Erken Rezervasyon kampanyasıyla yeni periyoda başlamanın heyecanını taşıyoruz. Birçok avantajı sunduğumuz erken rezervasyon kampanyasında tatilin yalnızca 4’te birini artık ödeyip, kalan fiyatı tatile üç günde tamamlama ve kesintisiz iptal hakkı da konuklarımıza sunduğumuz özel çalışmalarımız ortasında yer alıyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir