Haluk Levent’ten gazilere konser

Ankara Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bahçesinde 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Bu kapsamda seğmenler gazilere şovlarını sundu. Akabinde sanatçı Haluk Levent konser verdi. Etkinliklere Vilayet Sıhhat Müdürü Uzman Dr. Ali Niyazi Kurtcebe ve çok sayıda gazi ile yakınları katıldı.

BİZE HAKLARINI HELAL ETSİNLER”

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde terörle çaba sırasında yaralanarak gazi olan emekli Jandarma Albay Bahadır Bartu, “Hayatımı tekerlekli sandalyede sürdürüyorum. Bugün çok değişik hisler uyandıran bir gün. Bir yandan Gaziler Günü kutlanan bir şey. Kendi durumumu düşündüğümde hayatta kaldığımı mı kutluyorum; yoksa şehit olan arkadaşlarımı anmak için mi buradayım? Bundan ötürü çok karmaşık hisler yaşıyorum. Özünde bu türlü günler, bizi büyük millet yapan günler. Bugün tahminen bizden daha çok aramızda olmayan şehit kardeşlerimizi hatırlamak için kıymetli bir gün. Bize haklarını helal etsinler” diye konuştu.

TEDAVİLERİM DEVAM EDİYOR”

Askerlik vazifesini yaparken Siirt’in Eruh ilçesinde 1996 yılında Şafak 96 Operasyonu sırasında mayına basarak gazi olduğunu söyleyen Savaş Yücel de “Yaklaşık 50 küsur ameliyat oldum. Tedavilerim devam ediyor. Bu hastane bizim yuvamız, gazilerin yeri. Gaziler olarak da senede bir gün burada toplanıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir