Başkan Çolakbayrakdar, “Gençlerimiz, tarımsal üretime yönelecek!”

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Başkan Çolakbayrakdar, hafta sonu Gömeç, Barsama, Doruklu, Saraycık ve Güneşli Mahallesi’ni ziyaret ederek, bölge sakinleriyle bir ortaya geldi. Ziyaret ettiği her kırsal mahallede vatandaşların ağır ilgisiyle karşılaşan Lider Çolakbayrakdar, vatandaşların huzurunu ve refah düzeyini yükseltmek için çalıştıklarını ve kırsal mahalleleri de cazibe merkezi haline getirmek için ağır çaba ettiklerini vurguladı.

Onların taleplerini dinleyen Lider Çolakbayrakdar, yapılan hizmetler neticesinde vatandaşlarla gönül birliği kurduklarının altını çizerek, “Kırsal mahallelerimiz tarım, hayvancılık ve ziraatla geçinen mahallelerimizdir. Bu mahallerimizin gereksinimlerini karşılamak için belediyemizin bünyesinde Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz isminde ünitemiz var. Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüz yalnızca bu 48 mahalleye gereksinimlerine yanıt veren bir ünitedir. Her geçen gün müdürlüğümüzün hem bütçesini artırıyor, hem de teknik donanımını fazlalaştırıyoruz. Bu mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın, kendine mahsus özellikleriyle daha huzurlu yaşamalarını istiyoruz. Bu kapsamda mahallemizin bu vakte kadar birçok talebini yerine getirdik. Bundan sonra da yeni yeni talepleri karşılamaya devam edeceğiz. Bilhassa ziraî üretimin altyapısı güçlendirmek için projeler hazırladık. Ziraî üretim, gittikçe gençlerden uzaklaşıyor. O yüzden gerek üretim alanı takviyesi gerek kontratlı tarım üretimiyle gerekse farklı alternatiflerle aşikâr yaş kümesinin altındaki gençlerin ziraî üretim yapabilmesi için Kocasinan Belediyesi olarak bir takviye projesini açıklayacağız. Bundan sonrasında bizim köylerde daha fazla ziraî üretimin yapılmasını planlıyoruz. Ayrıyeten ziraî altyapılı planlar yapacağız. Planlı bir biçimde yapılanmanın önünü açacağız. Herkes, gelişi hoş tarlanın içinde mesken yapmasın diye yerleşim yerini planlı bir formda yapmasına imkân tanıyacağız. Emelimiz; vatandaşlarımızın refah düzeyini daha da artırmak ve onların hayat standardını yükseltmek içindir” tabirlerini kullandı.

Lider Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın her bir köşesinin kendine has özellik ve kıymetleriyle ön plana çıktığına dikkat çekerek, “Yerel kıymetlerimize sahip çıkıp, onların tanıtılması, gelecek jenerasyonlara aktarılması, markalaşması ve iktisada kazandırılması konusunda elimizden gelen çabası ortaya koyuyoruz. İlçemizin yöresel pahaları olan; Gömeç Fasulyesi, Erkilet Kedi Bacağı, Cırgalan Biberi, Yamula Patlıcanı üzere eserlerimizi tanıtmak ve ekonomik bedelini arttırmak ismine Kocasinan Belediyesi olarak ağır uğraş ediyoruz. Bilhassa yapacağımız çalışmayla Gömeç Fasulyesi, şanına yakışır hale gelecek” diye konuştu.

Öte yandan Lider Çolakbayrakdar’ın mahalle ziyaretlerinde Kocasinan Ziraat Odası Lideri Abdülkadir Güneş, AK Parti Kocasinan İlçe Lideri Selçuk Melekoğlu ile MHP ve AK Parti idaresi eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir